Geoblog.pl    paniczewpodrozy    Podróże    Indonezja 2015    Palu

Palu

Indonezja
Indonezja, Palu

Lot do Palu był opóźniony. Spędziliśmy więc na lotnisku dwie godziny więcej. Akurat tyle, ile potrzeba było, żeby nadciągnęły burzowe chmury. Potem trochę turbulencji, pełna iluminacja i wysiadamy na lotnisku w Palu. Na lotnisku jest nawet informacja, ale nieanglojęzyczna, a nawet jak przechodzimy na bahasę to i tak nikt nie wie nic o nocnym autobusie do Tenteny. Późno już trochę, więc decydujemy się na hotel i bierzemy taksówkę (komunikacji publicznej z lotniska brak). Ok 23 trafiamy do hotelu RR, gdzie dostajemy pokój dwuosobowy w dwuosobowej cenie na osoby trzy (400 rp ze śniadaniem), a do tego obsługa wyludnionego już o tej porze obiektu na naszą prośbę przygotowuje nam kolację. Nie jedliśmy od czasu śniadania w cafe batavia.

W pierwszym kontakcie Palu różni się od Jakarty tym, że nie śmierdzi spalinami i starym tłuszczem. O poranku jest tu nawet przyjemnie chłodno (czytaj ok. 25 stopni) i wilgotność powietrza jest wyraźnie mniejsza. Za to są komary w ilości znacznej. Ciekawe ile ich będzie w Lore Lindu.

Rano po śniadaniu (smażony ryż/makaron/ostre pikle/chleb tostowy z holenderską posypką-czytaj czekoladową posypką do tortów/bardzo dziwna brązowa galaretka nie wiadomo z czego raczej nie smaczna/kawa) czekamy na busa do Poso. Dzięki uprzejmości obsługi hotelu nie musimy jechać na bus terminal, bus po drodze zajedzie po nas. No to w drogę :)

magdah
magdah - 2015-12-20 07:49
Jak miło rankiem poczytać przy kawie! Uwielbiam te azjatyckie zwyczaje - nie ty idziesz do autobusu,ale autobus przyjeżdża po ciebie... My walczymy o kiszoną kapustę ( tatuś ma na bigos i nie chce oddać na pierogi) , jutro przywożą meble kuchenne i A. będzie montował. Święta zapowiadają się fajnie!

Halka
Halka - 2015-12-20 09:21
Madzia, mama Cię nie wyposażyła w drobne co nie co, na czarną godzinę ? Nie wybaczalne tak wysłać dzicko, bez nic! Pozdrowienia dla reszty i Remika. A kto jest kierownikiem ?

N
N - 2015-12-20 12:07
Mam nadzieję,że w wigilię będziecie w miejscu z internetem i życzenia złożymy sobie przez skype.

magdah
magdah - 2015-12-20 13:11
Kapusta zdobyta podstępem. Halka, kazałam się dziecku wyposażyć, ale nie wiem czy skumała.

17.12.2015 - 10.01.2016

18.06.2014 - 19.07.2014