Geoblog.pl    paniczewpodrozy    Podróże    Indonezja 2015    Szczęśliwego nowego roku!

Szczęśliwego nowego roku!

Indonezja
Indonezja, Gili Meno

Spędzamy dwa dni na Gili Meno. To oaza ciszy i spokoju - w odróżnieniu od tłocznej  i głośnej Gili T. Bardzo nam to odpowiada. Obejście Gili Meno wg przewodnika zajmuje 2 h. Nam zajmuje prawie cały dzień, bo co chwilę zatrzymujemy się na kąpiel, snorkowanie, kawę. Uprawiamy też morskie zbieractwo i znosimy do naszego bungalowu tony muszelek :) znajdujemy przyjemny warung na kolację i opychamy się ostrą zupą, małymi rybkami w ostrym sosie, duszonymi warzywami w curry. W ostatni dzień tego roku mamy zamiar robić dokładnie to samo , a noc mamy zamiar spędzić na plaży oglądając niebo  i fajerwerki na Trawanganie.

Rafa wokół Gili Meno jest niestety dość mocno zniszczona. Jedynie na północno zachodnim krańcu wyspy jest lepiej, ale i tak rafa w Tanjung Karang bije na głowę radę wokół Gili. Sprzęt do snorkowania można wypożyczyć za 35.000rp na dzień. Wszędzie tu oferują snorkowanie z łodzi za 200.000rp, ale o ile nie ma akurat zbyt silnych prądów te same miejsca można osiągnąć z brzegu. Na prądy pomiędzy wyspami trzeba uważać bo potrafią znieść nawet dobrego pływaka. My snorkujemy z brzegu, 200.000rp za podwózkę łódką to trochę przesada.

Zbieramy siły, bo w pierwszy dzień nowego roku z samego rana rozpoczynamy trzydniowy trekking na Rinjani :) jak na razie mamy szczęście, erupcja wulkanu już się wygasiła, a pora deszczowa w tym roku jest bardzo sucha, co umożliwia trekking. Zazwyczaj przez cały okres deszczowy trasa jest zamknięta.

W tym miejscu prosto z rajskiej plaży na Gili Meno życzymy wszystkim spełnienia marzeń w nadchodzącym 2016 roku ! Selamat tahun baru!

Zdjęcia do wszystkuch wpisów może nam się uda dorzucić w Yogyi,za jakiś tydzień.komp dalej obrażony, tak mu już chyba zostanie :( oby po powrocie w RP udało się z niego odzyskać dane.

magdah - 2015-12-31 06:58
Turkish Arlines odwołała ponad 140 lotów.Idą śnieżyce.... Szczęśliwego Nowego Roku dla Was na rajskiej plaży!

Halka
Halka - 2015-12-31 11:42
A my w Starkowie przy ognisku wypijemy Wasze zdrowie :) SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU Podróżnicy ♡☆♡

magdah - 2015-12-31 18:14
Halka, oni też przy ognisku. Ledwo dotrwali do północy( a może i nie), tłumacząc to koniecznością wspięcia się na Rinjani....

paniczewpodrozy - 2016-01-01 01:55
Dotrwali, dotrwali :) choć z nadmiaru słońca nie było łatwo A i bintang działał usypiająco.Było ognisko i poszukiwania krzyża południa a teraz już jesteśmy na Lomboku, jemy śniadanie i zbieramy się do Senatu, gdzie zaczynamy trek.

Nel
Nel - 2016-01-01 12:58
Wszystkiego najlepszego! A swoją drogą to wspaniałe - Magda siedzi obok Halki ale poglądy na temat ogniska wymieniają za waszym pośrednictwem. Dodatkowe uściski dla Remika, doceniam jego odwagę....

magdah - 2016-01-04 09:56
Utknęliście w czasoprzestrzeni?

paniczewpodrozy - 2016-01-05 12:21
Utknęliśmy w internetowej czarnej dziurze, ale już przywracamy połączenie :)

marianka - 2016-01-05 20:08
Wam też wszystkiego dobrego! Kolejnych takich cudownych, rajskich podróży w Nowym Roku!

paniczewpodrozy - 2016-01-06 03:48
Dziękujemy i pozdrawiamy :)

17.12.2015 - 10.01.2016

18.06.2014 - 19.07.2014