Geoblog.pl    paniczewpodrozy    Podróże    Indonezja 2015    Kuta
2016

Kuta

Indonezja
Indonezja, Kuta Lombok

Jakaś koza chyba przegryzła kabel i teraz w całej Kucie nie ma Internetu. Są za to kozy, bydło rogate, dużo piachu, turkusowy ocean i niestety mnóstwo śmieci, ale to w Indonezji dość częste zjawisko. Do Kuty zlądowaliśmy wczoraj po trzydniowym treku na Rinjani, trochę obolali i niedospani. Zakotwiczyliśmy w Full Moon homestay, które jest nieco zapyziałe, ale nam to nie przeszkadza, bo poziom akceptacji lokalnych warunków mamy coraz wyższy. A tu ocean naprzeciwko i z kawiarni obok (Full Moon Cafe - jak się później zorientowaliśmy figurującej w LP) owiewa nas morska bryza. Wczorajsza kolacja w rzeczonym przybytku nieco nas zawiodła, ale Pan, który tu obsługuje ma uśmiech od ucha do ucha, czym nas rozbraja kompletnie, a dziś rano objechał na motorku pół wiochy żeby znaleźć dla mnie kokosa.

Po południu zmieniliśmy stołówkę na warung bule i to jest prawdziwa rozpusta. Gigantyczne krewetki, mahi-mahi i homar, a na deser biszkopt czekoladowy. Tak btw wbrew opisowi w LP ceny dań mniej rozpustnych w bule są na tym samym poziomie co w Full moon, a smakują o trzy nieba lepiej.

Na dzikiej plaży wściekła małpa z zaskoczenia dokonała zamachu na jedyną butelkę wody, którą ze sobą mieliśmy. Remik dzielnie i ofiarnie ją odzyskał. W tym upale to była prawdziwa walka o przetrwanie gatunku. Wyszliśmy z niej zwycięsko.

Nie mamy siły dodać nic więcej. Jest za gorąco.

marianka - 2016-01-06 09:00
Haha, gratuluję zwycięstwa nad wściekłym małpiszonem! Cudownie, że udało Wam się potwierdzić dominację naszego gatunku :D

magdah
magdah - 2016-01-06 14:23
Och! My też bytowaliśmy w tej samej cafe.... Ale spaliśmy pod meczetem...

karokarolkarol
karokarolkarol - 2016-01-08 12:14
Biedna małpeczka: (

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2016-01-08 13:42
Żadna tam biedna małpeczka tylko dorosły paskudny małpiszon, co na nas z zębami wyskoczył, ale Remik pokazał mu swoje, popatrzył prosto w oczy i buchnął toto plecakiem i małpiszon zrezygnował ;)

k
k - 2016-01-08 13:44
dobra, dobra, myślisz, że taka małpeczka to ma łatwo w życiu? a jakie możliwości zarobkowe? zobaczyła butelkę z wodą to się ucieszyła - stąd te zęby :D

paniczewpodrozy
paniczewpodrozy - 2016-01-09 02:15
A wiesz Karol, może Ci taką małpeczkę przywieziemy w prezencie. Przygarniesz maleństwo, nakarmisz, napoisz :D

17.12.2015 - 10.01.2016

18.06.2014 - 19.07.2014